Suplementy

CORAL ACCEL

 

Kent Coral Accel jest stymulatorem wzrostu twardych i miękkich  koralowców . Dostarcza kompletu białek, które są źródłem naturalnych,   niezbędnych aminokwasów, które pobudzają wzrost tkanki koralowców .  Zawiera morskie lipidy . Zaprojektowany szczególnie do użycia w  przypadku fragmentowania małych polipów twardych koralowców i  rozmnażania miękkich koralowców, ośmiopromiennych oraz koloni  jamochłonów.    

 

Sposób użycia: Potrząśnij dobrze tuż przed użyciem.
Ważne: jedzenie dla bezkręgowców   powinno być podawane oszczędnie w morskim akwarium, aby zapobiec  obniżeniu  jakości wody! Dodaj 1 do 2 łyżeczek do herbaty na 50 galonów (  190l ) codziennie zależnie od ilości zwierząt w akwarium  (1 nakrętka z  8 lub 16 oz. butelki, lub 5 ml = 1 łyżeczka do herbaty ) w obszar  silnego strumienia wody. Metoda bezpośrednia: Poszczególne zwierzęta  mogą być karmione bezpośrednio tym produktem i to jest najskuteczniejsza  metoda. Powoduje to również mniejsze zanieczyszczenie w akwarium.  Zrobić to można, nabywając jednorazową strzykawkę w aptece. Napełnij  strzykawkę Kent Coral Accel i rozdzielaj, w miarę potrzeb w miejscu  gdzie produkt będzie opływał zwierzę. Nie dotykaj zwierzęcia strzykawką.  Nie zanieczyszczaj tego produktu wodą z akwarium przez wkładanie  strzykawki do pojemnika!

 

Uwagi do użycia: Dla uzyskania przyrostu  koralowców, Koral Accel powinien być używany codziennie. Jakkolwiek jest  czystym produktem, jakość wody zawsze powinna być monitorowana Zwracaj  stałą uwagę na jakość wody i nie przekarmiaj zwierząt!  Kent Phytoplex,  morski phytoplankton jest dobrym wyborem w uzupełnieniu codziennej diety  z Coral Accel. Raz w tygodniu w miejsce Koral Accel możesz użyć  Micro.Vert. Kontynuuj normalne podawanie Kent Kalkwasser, Tech CB i  Coral-Vite. Równocześnie powinien być używany Kent Marine Essential  Elements uzupełniając minerały wytrącane przez odpieniacz białek. Tech.I  Iodine zapewnia doskonałe wyniki. Koralowce wymagają mocnego  oświetlenia, z właściwym widmem i silnym ruchem wody w dobrze  funkcjonującym akwarium. Regularne podmiany wody zalecamy z solą Kent  Marine. Używaj Kent Marine Superbuffer-dKH lub nowego Pro.Buffer dKH do  utrzymania właściwego poziomu twardości węglanowej, zapobiegaj skokom PH  pobudzając w ten sposób rozwój koralowych struktur.   

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 250ml, 500ml, 2L

ESSENTIAL ELEMENTS

 

Preparat KENT Marine Essential Elements uzupełnia zawartość pierwiastków  śladowych, które są wykorzystywane przez ryby i bezkrę-gowce oraz  usuwane z akwarium przez działający odpieniacz, ozonator oraz filtrację z  zastosowa-niem węgla aktywowanego. Przeznaczony jest do stosowania  zarówno w akwariach rafowych jak i z wyłącznie rybną obsadą. Znakomicie  poprawia kondycję ryb oraz ich wybarwienie. Nie zawiera szkodliwych  metali ciężkich, fosforanów, azotanów oraz krzemianów. Nie powoduje  wzrostu niepo-żądanych glonów.     

 

Sposób użycia: 1 łyżeczka od herbaty (5 ml lub jedna nakrętka)  na każde 190 litrów objętości akwarium, co 7 lub 14 dni w zależności od  ilości podmienianej wody. Dodawać każdorazowo po zastosowaniu węgla  aktywo-wanego. Nie podawać jednocześnie z preparatem KENT Kalkwasser.  Wlewać bezpośrednio do zbiornika lub sumpa. 

 

Środki ostrożności:

  1. Dawka preparatu Essential Elements zależy od ilości  podmienianej wody. Jeśli podmian dokonuje się regularnie, za-lecane jest  podawanie preparatu co 2 tygodnie. W przeciwnym wypadku - stosować raz w  tygodniu.
  2. W celu utrzymania twardości węglanowej na optymalnym poziomie 10  dKH zaleca się stosowanie KENT Marine Aquarium pH Buffer lub Superbuffer  - dKH. (Wartość dKH nie powinna spadać poniżej 8 ani przekraczać 12).  Pozwoli to na zachowanie właściwości buforujących wody i zapewni jej  stabilny odczyn, zapobiegając jednocześnie wytrącaniu się tak  potrzebnych pierwiastków jak wapń i stront.
  3. W akwariach mini - rafowych stężenie wapnia, jodu i strontu jest  niewystarczające w stosunku do potrzeb koralowców i innych organizmów  bezkręgowych. Stosowanie takich preparatów jak KENT Kalkwasser Mix,  Concentrated Liquid Calcium lub Turbo Calcium zapewni prawidłowy poziom  wapnia w akwarium. Właściwe stężenie strontu można uzyskać dodając  Strontium & Molybdenium lub Turbo Strontium. KENT Coral - Vite  dostarczy rubidu, litu, baru oraz innych pierwiastków i niezbędnych  witamin. Coral - Vite, Essential Elements i Super Iodine Supplement mogą  być stosowane jednocześnie. 

Zawartość: Nieorganiczne sole glinu, boru, bromu,  wapnia, chromu, kobaltu, miedzi, jodu, żelaza, litu, magnezu, manganu,  molibdenu, niklu, potasu, selenu, siarki, strontu, cyny, wanadu oraz  cynku, woda dejonizowana, kwas wersenowy (EDTA). 

 

UWAGA! Produkt nie przeznaczony do spożycia  przez ludzi! Wyłącznie do użytku w akwariach! Nie stosować u ryb  przeznaczonych do konsumpcji! Chronić przed dziećmi!    

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 250ml, 500ml, 2L

PHYTOMAX

 

PHYTOMAX jest silnie skoncentrowaną zawiesiną glonów Nanochloropsis,  Isochrysis i Tetraselmis, zawierającą ponad 12 miliardów komórek na  mililitr (około 1,2 miliarda komórek w kropli). Jest bogaty w kwasy  tłuszczowe omega - 3 i aminokwasy, zapewniające prawidłowy rozwój  morskich bezkręgowców. Wielkość komórek fitoplanktonu (od 2 do 15 µm)  odpowiada potrzebom większości organizmów filtrujących. Produkt nie  zawiera alkoholu jako środka konserwującego, nie wymaga też  przechowywania w lodówce ani mrożenia.     

 

Sposób podawania: Jedna kropla (0,10ml) na zbiornik o  pojemności 200 litrów. Zawiesinę należy rozcieńczyć w 0,25 litra wody z  akwarium i dodawać co drugi dzień. Przez 8 tygodni obserwować reakcję  zwierząt, dostosowując do niej ilość podawanego produktu. W przypadku  licznej obsady może zaistnieć konieczność zwiększenia dawki, należy  jednak unikać przekarmienia. Zaleca się kontrolowanie jakości wody po  karmieniu.

Kent Marine PHYTOMAX, przeznaczony dla doświadczonych  akwarystów, jest silnie skoncentrowaną zawiesiną jednokomórkowych  organizmów fitoplanktonowych, przeznaczonych dla szerokiego spektrum  morskich organizmów filtrujących. W jego skład wchodzą 3 gatunki  fitoplanktonu, o wielkości komórek od 2 do 15 µm, stanowiące pokarm  koralowców SPS, gąbek, małży, mszywiołów, osłonic, gorgonii,  planktonożernych strzykw oraz wieloszczetów (sabelii i serpuli).  PHYTOMAX wchodzi w skład tak zwanego zestawu ARC (Advanced Reef Care) -  produktów o wysokim stopniu zaawansowania. Używając go razem z  preparatami CHROMAMAX i ZOOMAX doświadczony akwarysta jest w stanie w  ekonomiczny sposób dostarczyć organizmom filtrującym plankton o  parametrach i zróżnicowaniu zbliżonych do naturalnego. Przy stosowaniu  pozostałych rodzajów pokarmu, PHYTOMAX należy podawać wymiennie co drugi  dzień lub zmniejszyć jego dawkę o połowę (gdy używa się dwóch  produktów) lub o jedną trzecią (przy stosowaniu wszystkich trzech  rodzajów pokarmu). 

 

Zawartość: Glony Nanochloropsis, Isochrysis sp. i  Tetraselmis (naturalnie występujące w fitoplanktonie, namnażane w  kontrolowanych warunkach), kwas cytrynowy. 
Uwaga: Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi. Przechowywać z dala od dzieci!   

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 30ml

PHYTOPLEX

 

Kent Phytoplex jest wysoce skoncentrowanym kompleksem, wodnej hodowli,  naturalnie występującego morskiego phytoplanktonu. Zawiera  Nannochloropsis, Tetraselmis i Isochrysis sp. Tahitian sięgający  wielkość 2 do 15 mikronów. Phytoplex dostarcza niezbędne białka,  węglowodany i lipidy dla żywych twardych i miękkich korali, rurówek,  małży i innych bezkręgowców. Phytoplex jest hodowany w zimnej, słonej  wodzie w laboratoryjnych warunkach. Zawiera ponad 3 miliardy komórek na  nakrętkę i jest 15 razy  mocniej skoncentrowany niż konkurencyjne żywe  kultury, to znaczy że jedna butelka z 235ml Phytoplexu ma więcej komórek  phytoplanktonu niż 4 litry konkurencji. Jest wolny od wirusów, toksyn i  ciężkich metali, które mogą być problemem kiedy używa się żywych alg,  hodowanych w stawach.     

 

Sposób podawania: Potrząśnij dobrze tuż przed użyciem.
Ważne: jedzenie dla bezkręgowców   powinno być podawane oszczędnie w morskim akwarium, aby zapobiec  obniżeniu  jakości wody! Dodaj 1 do 2 łyżeczek do herbaty na 50 galonów  (190l) wody  (1 nakrętka z 8 lub 16 oz. butelki, lub 5 ml = 1 łyżeczka  do herbaty ) w obszar silnego strumienia wody. Karm codzienne lub kilka  razy tygodniowo, zależnie od ilości zwierząt w akwarium. Metoda  bezpośrednia: Poszczególne zwierzęta mogą być karmione bezpośrednio tym  produktem i to jest najskuteczniejsza metoda. Powoduje to również  mniejsze zanieczyszczenie w akwarium. Zrobić to można, nabywając  jednorazową strzykawkę w aptece. Napełnij strzykawkę Kent Phytoplex i  rozdzielaj, w miarę potrzeb w miejscu gdzie produkt będzie opływał  zwierzę. Nie dotykaj zwierzęcia strzykawką. Nie zanieczyszczaj tego  produktu wodą z akwarium przez wkładanie strzykawki do pojemnika!

 

Uwagi do użycia:  Przy rozmnażaniu lub rozwoju miękkich  koralowców, Kent Phytoplex może być używany 3 razy w tygodniu. Dla  jeszcze lepszych wyników, używaj równocześnie Koral Accel. Zwracaj stałą  uwagę na jakość wody i nie przekarmiaj zwierząt! Raz w tygodniu w  miejsce Koral Accel możesz użyć Micro.Vert. Kontynuuj normalne podawanie  Kent Kalkwasser, Tech CB i Coral-Vite. Równocześnie powinien być  używany Kent Marine Essential Elements uzupełniając minerały wytrącane  przez odpieniacz białek. Tech.I Iodine zapewnia doskonałe wyniki.  Koralowce wymagają mocnego oświetlenia, z właściwym widmem i silnym  ruchem wody w dobrze funkcjonującym akwarium. Regularne podmiany wody  zalecamy z solą Kent Marine. Używaj Kent Marine Superbuffer-dKH lub  nowego Pro.Buffer dKH do utrzymania właściwego poziomu twardości  węglanowej, zapobiegaj skokom PH pobudzając w ten sposób rozwój  koralowych struktur.    

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 250ml, 500ml, 2L

PURPLE TECH

 

Stymulator wzrostu makroglonów i glonów wapiennych.
KENT MARINE Purple Tech pobudza wzrost makroglonów i glonów wapiennych, dostarczając odpowiednich ilości wapnia, magnezu, strontu, pierwiastków śladowych i węglanów, niezbędnych im do prawidłowego rozwoju.

Sposób użycia:
Bezpośrednio przed użyciem silnie wstrząsać przez 10 do 15 sekund. Stosować codziennie, dodając 5-10ml (1-2 łyżeczki od herbaty) na 220 litrów objętości akwarium do osiągnięcia pożądanej twardości i właściwego poziomu wapnia. Środek najlepiej wlewać w miejscu intensywnego przepływu wody. Ze względu na wysoką koncentrację związków chemicznych, preparat może powodować zmętnienie wody, które zanika po około godzinie. Zaleca się dodawanie Purple Tech po wyłączeniu oświetlenia w celu zapobieżenia gwałtownemu spadkowi odczynu. Dodanie 1 ml preparatu na 4 litry wody oczyszczonej metodą odwrotnej osmozy podnosi poziom wapnia o 26 ppm.